Лорен Елејн "Unmasked" Во Лос Анџелес Модна недела - А пантомимичари топката и Писта Презентација понудата Потпис архетипски принцезата Дизајни

14 март 2011 година во "Unmasked" беше спектакуларен пантомимичари топката и пистата презентација за падот Wint Model poses wearing a Lauren Elaine gown after the Lauren Elaine "Unmasked" fashion show. Ир 2011 Black Label колекција, приватниот местото на замокот Антиквитети Магацински и изложбен салон. Hippest Лос Анџелес беа присутни, вклучувајќи го и bevy на блогери, издавачи, и на локално познати личности. Оние кои облечени и носеше маска биле третирани со почит (како што ми вети на "Маската" поканата која беше испратена надвор). Да, ова е маскарада топката!

Јас сум бил на култ следбеник на линија Лорен од нејзиното лансирање пред речиси три години, и како таа се разви како де Fashion designer Lauren Elaine потписник! Секогаш покажуваат голема надеж и талент како моден дизајнер, секоја сезона таа успева да го земе до еден степен. Нејзиниот заштитен знак фустани се популарни кај младите жени, и со нејзиниот потпис "Принцес" архетипи, тоа не е изненадување нејзината жалба достигна матурска-врзани тинејџерски години.

Шоуто почна со кампања видео Елејн, ни даваат сите брз sneak ѕиркаат кој го постави тонот за она што требаше да дојде. Својата збирка се состои од 28 изглед со конечен изглед на свадба да оди Models pose after the Lauren Elaine "Unmasked" Runway Show WN. На роза венчелистче исполнето модна писта, секој модел се појавија со дизајн тема заринкаа темна романтична тема. Некои парчиња имаше лизга квалитет, додека другите беа off-the-рамо. Потпис шпагети Лорен Елејн е за околу рака женски износени фустани и други парчиња нуди креативна употреба на чипка, rhinestones, и тул. На тафт фустани беа многу убаво. Ми се допадна некои од нејзините бои, особено скапоцен камен тонови.

Некои дизајн нагласува вклучуваат пердув ракави розова чипка вечер наметка и две-тон коктел фустан со пердув ремени. Ми се допадна начинот на кој таа се меша и се совпаѓа некои од нејзините ремени со бисери и ткаенина. Мој омилен фустан од оваа колекција беше црвена Апликација цветни фустан-тоа ме потсети на еден класичен Валентино или L'Huillier! Прашав Лорен по нејзиното шоу, ако овие биле нејзините инспирација. Тие не беа. Но, тоа е во ред. Како што е со сите уметнички, не е тоа до публиката да ја дадат свои толкување? Во целост, тоа беше убава, романтична, поетска збирка, исполнет со женскиот детали.

Печатење Пријателски
SociBook del.icio.us Digg Facebook Google Yahoo Buzz StumbleUpon

Оставете коментар