Lauren Elaine "demaskoi" Gjatë LA Fashion Week - Një maskaradë Ball dhe Runway Prezantimi Ofrimi Nënshkrimi archetypal Princess Designs

March 14, 2011, në "demaskoi" ishte një pritje spektakolare maskaradë Ball dhe të pistës prezantim për Fall Wint Model poses wearing a Lauren Elaine gown after the Lauren Elaine "Unmasked" fashion show. er 2011 Black Label grumbullimi, në vendin privat të Kalaja antike Magazina dhe sallë ekspozite. Hippest LA ishin të pranishëm, duke përfshirë edhe turmë e blogerët, botuesit, dhe të famshëm lokalë. Ata që veshur dhe të veshur maskë ishin trajtuar me respekt e caktuar (siç është premtuar në "maskë", ftesë që u dërgua jashtë). Po, kjo ishte një top maskaradë!

Unë kam qenë një ndjekës kulti i linjës Lauren që prej nisjes së saj gati tre vjet më parë, dhe se si ajo ka evoluar si një de Fashion designer Lauren Elaine signer! Gjithmonë duke treguar premtim të madh dhe talentin si një projektuesi të modës, çdo sezon ajo arrin të marrë atë një nivel. Gowns saj trademark janë të popullarizuara në mesin e grave të reja, dhe me nënshkrimin e saj "princeshë" archetypes, nuk është e papritur apel i saj ka arritur prom-lidhur adoleshencë.

Shfaqja filloi me fushatën video e Elaine, duke na dhënë të gjithë një vështrim të shpejtë vjedhës që të vendosur tonin për atë që është për të ardhur. Koleksioni i saj përbëhet nga 28 duket me i fundit të duket një martesë të shkojnë Models pose after the Lauren Elaine "Unmasked" Runway Show wn. Në një u rrit petal-mbushur catwalk, çdo model u shfaq me një temë dizajn befitting një romantike temë të errët. Disa pjesë të kishte një cilësi shqip, ndërsa të tjerët ishin off-the-sup. Spageti Lauren Elaine nënshkrim rrip gowns femërore ruffled dhe pjesë të tjera ofroi një punë krijuese e dantella, rhinestones, dhe tyl. Gowns tafta ishin shumë të bukur. I liked disa nga zgjidhjet e saj ngjyra, veçanërisht tonet xhevahir.

Disa nga pikat kryesore të projektimit të përfshira në rozë fustan dantella mbrëmje pendë-mëngë dhe veshje koktej dy-ton me shiritat pendë. I liked mënyrë që ajo të përziera dhe të krahasohen disa nga shiritat e saj me perla dhe pëlhurë. Veshje e ime e preferuar në këtë koleksion ishte applique kuqe fustan-ajo lule më kujtoi një klasik Valentino ose L'Huillier! I pyetur Lauren pas shfaqjes së saj në qoftë se këto ishin frymëzimi i saj. Ata nuk ishin. Por kjo është në rregull. Siç është me të gjitha art, nuk është ajo deri në audiencë për të dhënë hua interpretimin e tyre? Në përgjithësi, kjo ishte një e bukur, romantike, mbledhja poetike, mbushur me detaje femërore.

Printo Friendly
SociBook del.icio.us Digg Facebook Google Yahoo Buzz StumbleUpon

Lini nje Koment